تبلیغات
شهید بهرام نجفی - مطالب اردیبهشت 1393

شهید بهرام نجفی

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ شهید بهرام نجفی خوش آمد میگویم ...

به گزارش مؤسسه راهبردی دیده‌بان، رسانه‌های ضد ایرانی مرجع، در برنامه‌های ثابتشان با موضوع سبک زندگی همواره ابعاد خاصی از فضای جامعه را به نمایش می‌گذارند که تنها تصویری سیاه‌انگارانه از ایران و خانواده ایرانی در ذهن‌ها متبادر می‌شود و دلیل اصلی روی‌آوردن جوانان به چنین زندگی نمایشی نیز دین و مؤلفه‌های دینی عنوان می‌شود که نتیجه قهری و عکس آن گریز مردم از مضامین دینی در زندگی‌شان است.

برای نمونه می‌توان به آخرین جوسازی ارگان سرویس جاسوسی آلمان، دویچه‌وله اشاره کرد که با القای یک پدیده موردی آن را تبدیل به مسئله روز جامعه ایران می‌کند.

"ازدواج سفید" نامی است که این رسانه معاند برمی‌گزیند تا بر رابطه‌ای کاملاً‌ غیرشرعی و غیررسمی بین دختران و پسران جوان بنهد. طبق این نوع از ارتباط تمامی قواعد شرعی و عرفی جامعه ایران نادیده انگاشته می‌شود و جالب آنکه منبع استناد چنین تعمیم غیر منطقی و عقلانی‌ای تک مصاحبه‌ درج‌شده در یکی از روزنامه‌های داخلی است!

 


ادامه مطلب

[ شنبه 20 اردیبهشت 1393 ] [ 09:03 ب.ظ ] [ علی موگویی ]

[ نظرات() ]


یشه‌یابی دلایل حمایت عربستان از تروریسم مذهبی

اثری از  :  مهدی جوكار؛ دانشجوی دكترای مطالعات خاورمیانه دانشگاه تهران

 خیزش‌های عربی عرصه‌ی تازه‌ای برای فعالیت گروه‌های نوبنیادگرا و حمایت عربستان از این گروه‌ها ایجاد كرد. در حال حاضر، دیگر بر كسی پوشیده نیست كه دستگاه امنیتی عربستان سعودی، تحت هدایت بندر بن سلطان، پشت عملیات‌های تروریستی در عراق، سوریه، لبنان و یمن است

 

ظهور گروه‌های جدید مذهبی در دهه‌های 1970 و 1980 میلادی، شكل تازه‌ای از بنیادگرایی را به عرصه آورد كه ضمن اینكه متأثر از اسلاف سلفی خود بودند و به نوعی ادامه‌ی جنبش‌های بنیادگرا در منطقه محسوب می‌شدند، اما شیوه‌ی عمل آن‌ها نشان داد كه این گروه‌ها مشی جدیدی در بنیادگرایی مذهبی در پیش گرفته‌اند. مشی خشونت‌آمیز و براندازانه‌ی این گروه‌ها باعث شد تا عنوان نوبنیادگرایی بر آن‌ها اطلاق شود. مهم‌ترین این گروه‌ها، القاعده بود.ادامه مطلب

[ شنبه 20 اردیبهشت 1393 ] [ 08:32 ب.ظ ] [ علی موگویی ]

[ نظرات() ]